Odzież ESD

ESD (ElectoStatic Discharge) to wyładowanie elektrostatyczne generowane przez człowieka przy każdym wykonywanym ruchu. Kontakt z materiałem przewodzącym powoduje natychmiastowy niekontrolowany przepływ ładunków.


Gwałtowny rozwój zastosowań elementów elektronicznych w produktach powszechnej konsumpcji spowodował potrzebę wzrostu ochrony tego typu. Wyładowania poniżej 3000 Volt są przez człowieka niedostrzegane. Wyładowanie elektrostatyczne jest dostrzegane dopiero w postaci iskry powyżej 5000 Volt. Niektóre elementy elektroniczne mogą być zniszczone przez wyładowanie elektrostatyczne już przy napięciu niższym niż 10 Volt, a więc takie, których nie jesteśmy w stanie odczuć zmysłami. Znaczna część awarii podzespołów w przemyśle elektronicznym spowodowanych przez wyładowania elektrostatyczne jest trudna do wykrycia w fazie produkcyjnej. Ujawnia się dopiero podczas użytkowania.


Zrozumienie zagrożenia, jakim jest to zjawisko, umożliwia stosowanie efektywnych metod zabezpieczenia. Jedną z nieodzownych metod ochrony przed takimi zjawiskami jest odzież ESD, służąca do odprowadzania i wyrównywania ładunków elektrostatycznych.


Kontakt

Zakłady Odzieżowe

Orio Sp. z o.o.


Czechy 5A

98-220 Zduńska Wola

 

Tel.  +48 43 825 51 15

Fax. +48 43 825 56 93

email: orio@orio.pl